"Niepełnosprawny nie znaczy wykluczony społecznie"

W dniu 15 października 2018r. podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Lazur Nadziei”  wyjechali na wycieczkę do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach.


 Wyjazd był organizowany w ramach miniprojektu, którego operatorem  było stowarzyszenie 9dwunastych. Tam wraz z opiekunami i przewodnikiem zwiedzili Podlaski Ogród Ziołowy, zagrodę ze zwierzętami, oraz wzięli udział w warsztatach ziołowych. Najmłodsi skorzystali z placu zabaw znajdującego się na terenie zwiedzanego obiektu. Długi wyczerpujący spacer oraz wspaniałe czyste powietrze sprawiło, że dopisał apetyt, więc wszyscy udali się na wspólny obiad. Po aktywnie spędzonym dniu uczestnicy wycieczki wrócili do Bielska Podlaskiego.

Wycieczka jest jednym z działań realizowanych przez Stowarzyszenie , w ramach mini projektu regrantingowego „Niepełnosprawny, nie znaczy wykluczony społecznie 2018".

Projekt jest realizowany w ramach programu wzmacniania działań obywatelskich „W Różnorodności siła!”. Dofinansowanie przekazane w ramach konkursu pochodzi z budżetu Województwa Podlaskiego. Operatorem regrantingu jest Stowarzyszenie 9dwunastych.

Więcej w tej kategorii: « Impreza Choinkowa 2018 Szkolenie »
<